Imkoniyatlar

“Yosh kitobxon” tanlovining hududiy bosqichi g‘oliblari aniqlanmoqda


24-Noyabr, 2022-yil 15:00 150

Mamlakatimiz bo‘ylab o‘tkazilayotgan “Yosh kitobxon” tanlovining Surxondaryo, Jizzax, Qashqadaryo, Sirdaryo,Samarqand hamda Farg‘ona viloyati bosqichi g‘oliblari aniqlandi.

 

Unga ko‘ra:

Surxondaryo viloyati bosqichi g‘oliblari

 

10-14-yosh toifasida:

1-oʻrin Normurodov Diyorbek Dilmurod oʻgʻli - Boysun tumani “Bogʻibolo” mahallasi;


15-19 yosh toifasida:

1-oʻrin Tojimurodova Xurshida Rashidovna - Oltinsoy tumani “Obod turmush” mahallasi;


20-30 yosh toifasida:

1-oʻrin Shotemirov Sanjar Xolmoʻmin ogʻli - Termiz shahar “Alisher Navoiy” mahallasi;

 

Jizzax viloyati bosqichi g‘oliblari

10-14 yosh toifasida:

1-o‘rin Abdugʻafforov Jasurbek Dunyomidin oʻgʻli - Zomin tumani “G‘allakor” mahallasi


15-19 yosh toifasida:

1-o‘rin Abdugʻafforova Nozima Duyomiddin qizi - Zomin tumani “G‘allakor” mahallasi;

 

20-30 yosh toifasida:

1-o‘rin Jabborov Diyorbek Sindor oʻgʻli - Baxmal tumani “Muzbuloq”mahallasi

 

 

Qashqadaryo viloyati bosqichi g‘oliblari

10-14 yosh toifasida:

1-o‘rin Guli Saydullayeva G‘uzor tumani Yangikent mahallasi;

 

15-19 yosh toifasida:

1-o‘rin Zohid Normo‘minov Qamashi tumani “Qo‘shkapa” mahallasi;

 

20-30 yosh toifasida:

1-o‘rin Shaxlo Jalolova Nishon tumani Guliston mahallasi;

 

 

Sirdaryo viloyati bosqichi g‘oliblari:

10-14 yosh toifasida:

1-o‘rin Akromov Azizxo‘ja Ravshan o‘g‘li Yangiyer shahar “Shodiyona” mahallasi;

 

15-19 yosh toifasida:

1-o‘rin Jo‘rabekova Dilshoda Gʻulom qizi Mirzaobod tumani “Navbahor” mahallasi;

 

20-30 yosh toifasida:

1-o‘rin Fayzullayev Azamat Abdulla o‘g‘li Guliston tumani “Zarbdor” mahallasi;

 

 

Samarqand viloyati bosqichi g‘oliblari:

10-14 yosh toifasida:

1-o‘rin Muxtorova Mohinur, Nurobod tumani “Qo‘rg‘oncha” mahallasi;


15-19 yosh toifasida

1-o‘rin Mahkamtoshova Marhabo, Samarqand shahri “Guliston” mahallasi;

 

20-30 yosh toifasida

1-o‘rin Safoyeva Iroda Foziljon qizi, Narpay tumani “Do‘stlik” mahallasi;

 

Farg‘ona viloyati bosqichi g‘oliblari:

10-14 yosh toifasida:

1-oʻrin Moʻminjonova Rayhona Fargʻona tumani “Bo‘ston” mahallasi;

 

15-19 yosh toifasida

1-oʻrin Muqimov Abdujalil Fargʻona shahar, “Shodiyona” mahalla;

 

20-30 yosh toifasida

1-oʻrin Qodirova Gulasalxon Bogʻdod tumani, “Qahat” mahallasida istiqomat qiluvchi kitobxon g‘oliblikni qo‘lga kiritdi.

 


Shu mavzuga oid yangiliklar